Det internasjonale basketballforbundet FIBA har nominert vår FIBA-kommissær Jan Korshavn til en kamp i Europe Cup gruppe K, Second Round, mellom Rostock Seawolves og KC Szombathely fra Ungarn. Neste uke reiser han til Rostock i Tyskland.
FIBA Europe Cup er nå i Regular Season Second Round der 16 lag fordelt på fire grupper (K-M) er videre fra "First Round" og skal slåss om de 8 plassene i kvartfinalene.
I Gruppe K spiller UCAM Murcia (ESP), Rostock Seawolves (GER), Energa Trefl Sopot (POL) og KC Szombathely (HUN).
Onsdag 4. februar møtes Rostock Seawolves og ungarske KC Szombathely i Stadthalle Rostock kl. 19:00 lokal tid. Kampen sendes live på FIBAs YouTube-kanal.
Følgende tre dommere er nominert til denne kampen: Ilias Kounelles (CPR), Ritvars Helmšteins (LTV) og Branimir Galić (CRO). Kommissær er Jan Korshavn (NOR).
Vi gratulerer og ønsker Korshavn lykke til med oppdraget i Rostock.
FIBA Europe Cup er det øverste nivået for europeiske herrelag som arrangeres av det internasjonale basketballforbundet FIBA. Innledningsvis spilles det en kvalifiseringsrunde der det beste laget i hver gruppe går videre, deretter kommer "Regular Season" som består av av 10 grupper med 4 lag i hver gruppe A-J som spiller hjemme/borte. De ti gruppevinnerne og de seks beste 2er-lagene i hver gruppe avanserer til "Second Round" der de 16 lagene er fordelt på 4 grupper. De to beste lagene i hver gruppe kvalifiserer seg til kvartfinalene. Kvartfinaler, semifinaler og finaler spilles borte-hjemme.
Mer informasjon på FIBA.basketball.
